عینک مناسب فرم چهره شما

به یک قانون کلی توجه کنید از عینک هایی که به شکل چهره شما هستند اجتناب کنید.

برای آنکه بهترین فرم عینک را برای صورتتان انتخاب کنید. ابتدا مشخص کنید که صورتتان چه فرمی دارد.( در مطالب قبلی روش تعیین فرم صورت رو براتون نوشتم. در مطلب مربوط به ابروها) همانطور که گفتم عینک فرم صورتتان را انتخاب نکنید چون عینک گرد صورت گرد را گردتر و عینک مربعی صورت چهارگوش را بلوکی می کند. پس در انتخاب عینک حتما به این نکات توجه کنید.

صورت گرد: از عینک های گوشه دار که عرض آن کمتر از عرض پهن ترین قسمت صورت باشد استفاده کنید. قاب چهارگوش با لبه منحنی هم می تواند مناسب باشد.

صورت کشیده:عینک هایی با قاب گرد، چهارگوش و بیضی می توانید انتخاب کنید.بهتر است بالای قاب عینک رنگی باشد تا به صورت افقی خط ایجاد کند و صورت را پهن تر نشان دهد.

صورت مربعی: عینک منحنی بهترین انتخاب است اما توجه کنید عرض آن از پهن ترین قسمت صورت بیشتر نباشد.

صورت قلبی یامثلثی شکل:قاب های مدل پروانه ای یا خلبانی برای این صورت ها مناسبند.

صورت خشتی یا چند ضلعی: قاب عینک چهارگوش یا کمی منحنی برایتان مناسب است. بهتر است کناره های عینک صاف باشد و یا از طرف پایین به سمت بیرون زاویه داشته باشد. و به هیچ وجه پهنای بیشتر از عرض گونه شما نداشته باشد.

صورت بیضی: هر مدل عینکی برای شما مناسب است.

/ 1 نظر / 94 بازدید
کاوه

من صورتم گرد و کمی بزرگه عینکم ری بن و کمی کوچیکه با همون انحنای خاص خود فرم های ریبن و یه عینک واید پلیس دارم که بزرگه دومی بیشتر به صورتم میاد اینجا پارادوکس پیش میاد که؟؟؟؟