انواع عینک آفتابی

گروههای مختلف عینک آفتابی

1-عینک هایی که 99% اشعه ماورابنفش را جذب می کنند. توصیه می شود همواره عینکی را انتخاب کنید که این خاصیت را داشته باشد.

2-عینک های پلاریزه: این عینک ها خیرگی نور خورشید را که انعکاس یافته از سطوح صافی مثل سنگفرش خیابان و یا سطح آب باشند از بین می برند. بنابراین برای رانندگی یا ماهیگیری بسیار مناسب اند . هنگام خرید این عینک ها باید برچسب عینک را مورد توجه قرار دهید که علاوه بر پلاریزاسیون عدسی ها دارای حداکثر خاصیت جذب اشعه ماورابنفش نیز باشند.

3-عینک های آیینه ای: که دارای پوشش نازکی از مواد فلزی بر روی سطح عدسی هستند. این پوشش مقدار نور ورودی به چشم را کاهش می دهد اما تاثیری بر قابلیت جذب اشعه ماوراء بنفش ندارد.

4-عینک های کمربندی : طراحی این عینک ها به گونه ایست که مانع ورود نور از کناره های قاب به چشم ها می شوند. از این نظر عینک های آفتابی کمربندی که قاب بزرگی دارند مفید هستند.

5-عینک های سایه روشن : که رنگ عدسی از بالا به پایین یا از بالا و پایین تا وسط تغییر می کندو در واقع سایه روشن می شود. عینک های تک سایه (تیره در بالا و روشن تر در پایین) برای شرایط برفی یا ساحل دریا مناسب نیستند لنزهای دو سایه (تیره در بالا و پایین و روشن در وسط) برای اسکی مناسب ترند.

6-عینک های فتو کرومیک: که در اثر تابش نور بطور اتوماتیک تیره می شوند. این تیره شدن نیم دقیقه طول می کشد حال آنکه روشن شدن آن حدود 5 دقیقه زمان می برد. این عینک ها برای جذب اشعه ماورابنقش مناسبند. اما برای انطباق با شرایط نوری زمان ناخواسته ای صرف می گردد.

نتیجه: بهترین عینک های آفتابی آنهایی هستند که 100% اشعه را جذب کرده و بهترین کیفیت اپتیکی را داشته باشندو کمترین احتمال شکسته شدن را.

/ 2 نظر / 61 بازدید
نسترن

مرسی اطلاعات مفیدی بود عزیزم نسترن[قلب][گل]

سحر

سلام لینک شدید عزیزم مرسی[لبخند]